Terka Rudolfová je mistryní ČR ve skialpinismu 2022

Jako již tradičně je druhý březnová víkend domácím svátkem skialpinismu, protože ve Špindlerově mlýně se koná závod mistrovství republiky ve skialpinismu. S tím jak roste obliba tohoto sportu u nás i ve světe, roste také množství závodníků a závodnic, kteří se staví na startovní čáru. Konkurence je tak výrazně těžší každý rok. Letos se tituly pokusilo získat přes 90 skvěle připravených atletů. Závod to byl velmi kvalitní.

Trať závodu byl okruh, který vedl po úbočí Medvědína. Terén byl místy zledovatělý což v lesní části dost zvýšilo technickou náročnost výstupu. O obtížnější část sjezdu se pak postaral neupravovaný průsek pod bývalým vlekem na Mísečky.

Pro muže byl tento okruh nachystaný ve čtyřech opakováních, pro juniory ve třech, ženy ve dvou a pro nejmladší kategorie a nováčky jen jednou.

Na startu se sešla celá česká závodní špička a byl z toho boj od začátku do konce.
V mužích si s tratí nejrychleji poradil Jakub Fabián (1h38:17.48) následován Pavlem Onráškem (1h39:30.44) a třetím Radoslavem Grohem.
V ženách zvítězila Tereza Rudolfová ( 58:30.63), na druhém místě Karolína Grohová (59:36.84) a třetí příčku obsadila Marie Zelená (1h05:43.22)
V juniorské kategoriích zvítězil Michal Strejc (1h17:42.55).

Terka je dlouhodobou ambasadorkou Montury a my jsme z tohoto fantastického vítězství nadšeni a moc Terce gratulujeme!

Samozřejmě gratulujeme všem vítězům a jsme rádi, že tento nás milovaný sport má stále větší a větší základnu jak fanoušků, tak závodníků.

Závod byl také připravený jako nábor nových talentů pro přípravu na Olympijské hry v Miláně v roce 2026, tak uvidíme na jaké nové hvězdy se budeme moci těšit.

Celkové výsledky: zde
Oficiální web závodu: zde
Oficiální web poháru ČHS: zde

Ze stejného soudku

Jak se připravit na skialpové závody?

7.3.2022
Už máte základy na skialpech za sebou? Žádný kopec vás nezastaví, dolů si poradíte s každou závějí a pásy sundáváte jako blesk? Nejvyšší čas poměřit síly na závodech! No...

Rozhovor: Terka Rudolfová a její Everesting

17.5.2021
Naše drsná ambasadorka Terka Rudolfová se na jaře rozhodla zakončit tuto sezónu opravdu ve velkém stylu - ničím menším, než Everesting-em. Tato extrémní výzva je dnes již světově...