Bikuju, bikuješ, bikujem

To, že jsou poslední dva roky šílený kolotoč, si říkat nemusíme. Ale pravdou je, že i na tomto období plném omezení, změn a nesmyslů se najde něco dobrého – po boom-u běhání přišly kola.

Už vytrénovaní běžci doplnili arzenál o silničky a začínají brát duatlony a triatlony útokem. A bahnomilové pořídili odpružené biky obuté do plášťů, které jim závidí i poslední generace Defenderů. Ano horské kola, neboli MTB (Mountain bike) jsou v módě teď natolik, že vytlačují dokonce trend bílých ponožek v sandálech.

Zkrátka horák is the new black.

No a protože závodit XCčka, drtit traily nebo lítat polety není jen tak a je potřeba u toho vypadat stylově, Montura neváhá a nabízí celou řadu stylových outfitů.

Začneme pěkně od podlahy – trenýrkami s cyklo vložkou, protože o podvozek se musíme starat. Montura má trenky v pánské i dámské variantě, obojí se jmenují FLYSCH a speciální vložku pro MTB kola, která je pohodlná i pro dlouhé, několika-hodinové vyjížďky.

Kraťasy potom doporučíme dvoje, oboje v různých barevných provedeních, ať vám to vždy sluší. Oboje také mají vnitřní poutka pro připnutí k cyklo trenkám. Wild Bermuda jsou lehké, díky elastickému materiálu velmi pohodlné a mají kromě dvou kapes i jednu stehenní na zip. Land Bermuda pak maji boky stehen a zadek z vyztuženého materiálu, který je mechanicky odolný a nemusíte se tak bát, že si kraťasy roztrhnete v případě pádu. Obojí jsou také v dámské variantě.

Pokud je chladněji tak jako základní vrstvu na tělo doporučíme univerzální Seamless trička s krátkým nebo dlouhým rukávem, dostupné v několik gramážích. Takže vždy vyberete to správné dle vašeho teplotního komfortu.

Jako svrchní tričko se i my dělíme na zastánce klasických triček (Dominik) a ty, kdo preferují tričko rozepínací na zip (Dan). U Montury si vyberete všichni. Klasické tričko doporučíme Rock T-shirt a tričko na zip pak Land Zip.

U bundy můžete sáhnout po klasikách, které už znáte i ze skialpů, ale parádně poslouží i na biku – lehčí soft shellové bundy Ski Style nebo Premium Wind a pokud hrozí horší počasí je tady Air Active nebo Air Action.

Samozřejmě nezapomeňte na helmu a další chrániče, tyčinku a pití. Vše pohodlně sbalíte třeba do některého z našich batohů. Zkuste se podívat na novinku Arco 22.

Tak ať se to točí!

Ze stejného soudku

Příprava na zimní sezónu

17.12.2021
Sníh už nám padá, teploty se drží pod nulou. Tak je nejvyšší čas na kontrolu vybavení před novou skialpovou sezónou. Oblečení Jako první je potřeba zkontrolovat, zda máte...

Sportovní lezení na olympiádě

4.8.2021
Olympiáda v Tokiu je v plném proudu a vy jste si mohli všimnout, že letos poprvé se mezi olympijské sporty zařadilo také sportovní lezení. Pojďme si tuto novou a nám tak blízkou...

Jak se připravit na skialpové závody?

7.3.2022
Už máte základy na skialpech za sebou? Žádný kopec vás nezastaví, dolů si poradíte s každou závějí a pásy sundáváte jako blesk? Nejvyšší čas poměřit síly na závodech! No...